Aktualności

  • Na Dolnym Śląsku lekarze POZ wystawili najwięcej e-skierowań w Polsce

    21,5 tys. e-skierowań wystawili lekarze pierwszego kontaktu na Dolnym Śląsku od początku działania tego programu. To najwięcej elektronicznych skierowań do lekarzy specjalistów spośród regionów w całym kraju - podał dolnośląski oddział NFZ.

  • Tysiące Polaków bez lekarza POZ

    Ubywanie praktyk POZ to zjawisko, którego nie widać z perspektywy dużych miast. W mniejszych ośrodkach coraz częściej dochodzi do dramatycznych sytuacji. – Przychodnie nie są z gumy, lekarze są już tak obciążeni, że nie mają możliwości przyjmowania kolejnych deklaracji – mówi Marek Twardowski, wiceprezes FPZ.

  • Masz wątpliwości dotyczące realizacji obowiązkowego szczepienia przeciwko pneumokokom w 2020 roku?

    Zapraszamy do zapoznania się z oficjalną informacją przekazaną „Medycynie Praktycznej – Szczepienia” przez Ministerstwo Zdrowia.

  • W POZ będzie można przekazać opiekę nad pacjentami wybranemu następcy

    Propozycje regulacji polegających na określeniu warunków przeniesienia umowy o udzielanie świadczeń POZ (np. w przypadku przejścia lekarza na emeryturę) zawiera projekt ustawy skierowany do rozpatrzenia przez Radę Ministrów.

  • "POZ w czasie pandemii uratowała system"

    Jak epidemia wpłynęła na POZ? Jaką lekcję wyciągniemy z tego na przyszłość? Wiadomo, że telemedycyna to już nie przyszłość, a teraźniejszość, ale na tym zmiany się nie skończą. Zapowiada się rewolucja w nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

  • Lekarze PPOZ apelują o noszenie maseczek i zachowanie dystansu

    Coraz więcej osób rezygnuje z masek robiąc zakupy, podczas publicznych zgromadzeń (także przedwyborczych), w miejscach kultu religijnego. To wielki błąd – przypominają lekarze z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

  • Nie ma co odkładać szczepień

    Najbliższe miesiące to najlepszy czas na realizację szczepień ochronnych u dzieci i dorosłych. Jesienią i zimą znowu może zwiększyć się zagrożenie związane z COVID-19.

  • POZ PLUS wymaga modyfikacji

    POZ PLUS w obecnej formie nie można wdrożyć w całej podstawowej opiece zdrowotnej. Brakuje uczestników pilotażu, którzy realizowałyby „czysty” POZ, dlatego wnioski nie będą miarodajne – ocenia prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski.

  • Epidemia generowania kosztów

    Wśród dodatkowych wydatków, obciążających podmioty lecznicze w związku z epidemią COVID-19, znalazły się koszty utylizacji odpadów medycznych. Więcej zużywanych środków ochrony osobistej oznacza także wyższe rachunki związane z ich utylizacją - nawet kilkunastokrotnie.

  • Odpowiedź PZ na apel Rzecznika Praw Pacjenta

    W związku z apelem Rzecznika Praw Pacjenta z 5 czerwca br. w sprawie osobistych wizyt pacjentów w placówkach ochrony zdrowia, Federacja Porozumienie Zielonogórskie przypomina, że poradnie POZ nie ograniczyły się tylko do udzielania porad telefonicznych, lecz w uzasadnionych przypadkach, gdy lekarze uznają, że niezbędna jest wizyta bezpośrednia, pacjenci przyjmowani są w poradniach osobiście.

2299 artykułów - strona 84 z 230