mp.pl to portal zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów — prosimy wybrać:

Pielęgniarki wywalczyły, lekarze dostali

11.08.2009
Kamila Terpiał
Polskie Radio Jedynka
Kamila Terpiał: Porozumienie Pielęgniarek z radomskiego szpitala jest coraz dalej? Tak można powiedzieć?

Dorota Gardias: Mam nadzieję, że coraz bliżej, dlatego że potrzebna jest dobra wola i potrzebne jest dobre przeliczenie pieniędzy w tym zakładzie, i potrzebny jest consensus. I uważam, że to i tak za długo trwa, bo...

K.T.: A któryś z tych trzech punktów, które pani wymieniła, jest spełniony?

D.G.: Na razie dzisiaj wiem, przed chwilą dostałam informację, że z powrotem powrócono do rozmów. I oby się udało tym dwóm stronom dojść do porozumienia...

O tym się mówi
  • Ogromna wyrwa finansowa NFZ
    Co najmniej od dwóch lat eksperci alarmują, że w warunkach wysokiej inflacji znaczący wzrost przychodów NFZ miał wymiar wyłącznie nominalny. Można jednak odnieść wrażenie, że ta świadomość nie przebiła się ani do decydentów, ani do dużej części interesariuszy systemu i w latach 2022-2023 trwał prawdziwy „bal na Titanicu”.
  • Chłodnym okiem ekonomisty
    Szpital to nic innego jak zakład usługowy. Na wszystkie procesy, które w nim zachodzą trzeba patrzeć pod tym właśnie kątem – przekonuje Zbigniew Torbus, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Proszowicach.
  • Nowy sposób zapisywania informacji o dawkowaniu na receptach – wyniki ankiety
    Wydaje się, że w tej chwili właściwą decyzją byłoby kolejne wydłużenie okresu przejściowego. Skala problemów, jakie może wygenerować wygaszenie możliwości wystawiania recept w dotychczas dopuszczalnej formie, wydaje się bowiem zbyt duża.