mp.pl to portal zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów — prosimy wybrać:

Dziennikarska prowokacja i pochopne słowa pani minister

29.07.2009
TVN24, inf. wł.
Poleciłam dyrektor oddziału NFZ w Warszawie, by sprawdziła, jak jest realizowany kontrakt. Jeśli pacjentowi nie udziela się świadczenia, to znaczy, że się nie realizuje kontraktu. To oznacza, że nasze pieniądze idą tylko po to, aby płacić co poniektórym za podpisanie lisy obecności w pracy - powiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz w magazynie "24 godziny" na antenie TVN24.

Tak skomentowała prowokację dziennikarską, w której reporterowi udającemu pacjenta potencjalnie zarażonego wirusem grypy A/H1N1/v, nie udzielono pomocy w trzech stołecznych szpitalach. Dziennikarzowi nie udało się dostać do lekarza. - Konsekwencje powinny być wyciągnięte nie tylko w stosunku do lekarzy, ale przede wszystkim dyrektora, który odpowiada za organizację pracy i realizację kontraktu - mówiła w TVN24 minister Kopacz.

O tym się mówi
  • Jak zachęcić do onkologii
    Przeciążenie pracą jest tym, co zniechęca młodych lekarzy do specjalizacji onkologicznych w ogóle, nie tylko do onkologii klinicznej.
  • Kto mnie będzie znieczulał? – zawsze ważne pytanie
    Lekarz anestezjolog-intensywista jest adwokatem pacjenta, gwarantem bezpieczeństwa w opiece okołooperacyjnej, również w stanach zagrożenia życia – mówi prof. Katarzyna Kotfis, konsultant krajowa w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.
  • Chirurgia bez symulacji to jak powrót do lnianej nici
    Jeżeli nie powstanie w Polsce przynajmniej sześć dużych centrów symulacji medycznej dla celów szkolenia podyplomowego specjalizacji zabiegowych, to nadal będziemy tkwili w poprzedniej erze – mówi prof. Wiesław Tarnowski, prezes-elekt TChP.