Aktualności

  • Tabletki antykoncepcyjne a jakość życia

    Doustne środki antykoncepcyjne negatywnie wpływają na nastrój, poczucie samokontroli i poziom energii, ale nie zwiększają częstości objawów depresyjnych – informują naukowcy z Instytutu Karolinska (Szwecja).

  • Małopolska znieczula

    W Małopolsce tylko w 3 na 28 szpitali nie ma bezpłatnego dostępu do znieczulenia w trakcie porodu. To najlepszy rezultat w Polsce – wyniki badania przeprowadzonego przez Fundację Rodzić po Ludzku komentuje „Gazeta Krakowska”.

  • 34 mln zł na lepszą opiekę nad matką i dzieckiem

    To jeden z pierwszych programów adresowanych bezpośrednio do ludzi. Nie dla szpitali, nie na zakup sprzętu, ale na badania, szczepienia i opiekę. Największą wartością programu będzie to, co przekażemy kobietom, dzieciom, środowisku – mówi dr Edward Puchała, dyrektor Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

  • Sejm nie zajmie się projektem dot. pigułki „dzień po”

    Marszałek Sejmu podjął decyzję o skreśleniu z porządku obrad bieżącego posiedzenia sprawozdania komisji o projekcie nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, który wprowadza przepisy ułatwiające dostęp do niestandardowej terapii w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, a także przewiduje, że pigułki „dzień po” będą sprzedawane na receptę.

  • Komisja Zdrowia za pigułką „dzień po” na receptę

    Nowelizacja ustawy o świadczeniach zdrowotnych, zawierająca m.in. przepisy dotyczące ratunkowego dostępu do leków, jest gotowa do drugiego czytania. W środę posłowie zakończyli procedurę pierwszego czytania. Podobnie jak przed dwoma tygodniami dyskusję zdominowała jednak sprawa dostępu do tzw. antykoncepcji awaryjnej.

  • Sosnowiec – rozpoczyna się nabór do programu in vitro

    25 kwietnia 2017 r. rozpocznie się nabór do programu „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Sosnowca w latach 2017-2020”.

  • Kolejne wystąpienie RPO ws. standardów okołoporodowych

    Adam Bodnar ponownie zwrócił się do Ministra Zdrowia i Konsultanta Krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii z prośbą o ustosunkowanie się do kwestii dotyczących standardów opieki okołoporodowej.

  • Finlandia – rodzi się coraz mniej dzieci

    Niespełna 53 tys. dzieci urodziło się w Finlandii w 2016 r. i jest to najmniejsza liczba urodzeń od początku lat 70. ubiegłego wieku. Najniższy współczynnik dzietności jest w najbogatszym i najbardziej zaludnionym rejonie Helsinek – podaje fiński urząd statystyczny.

  • Łódź – klinika leczenia niepłodności w ICZMP nie przyjmuje pacjentów

    Klinika leczenia niepłodności w ICZMP w Łodzi miała wiosną przyjmować pacjentów, ale nadal jest zamknięta. Szpital przyjmuje tylko w poradniach, które wcześniej miały umowę z NFZ – informuje „Dziennik Łódzki”.

  • 1 na 10 kobiet zakażonych wirusem zika urodziła dziecko z wadami

    1 na 10 kobiet zakażonych wirusem zika urodziła dziecko z wadami wrodzonymi, związanymi z wirusem - wynika z raportu "Oznaki życia", opublikowanego przez amerykańskie Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

3369 artykułów - strona 187 z 337